Autosport.ba forum

Forum zajednice autosporta u BiH
It is currently Sat Jan 19, 2019 10:36 pm

All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 35 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4  Next
Author Message
 Post subject: 11. Rally Jahorina 2017
PostPosted: Tue Sep 26, 2017 2:35 pm 

Došlo je vrijeme da počnemo priču i o reliju. 14/15.10.2017. vozi se jedanaesto izdanje sarajevskog relija. Što se tiče same organizacije,već sada je dosta stvari spremno. Ostaju još neke sitnice. Ovim putem pozivam sve domaće vozače da dođu na finalno druženje ove godine i da se fino navozaju i dobro zabave! :)

Pravilnik:
http://www.samsbih.ba/wp-content/upload ... -2017..pdf

Prijavni list:
http://www.samsbih.ba/wp-content/upload ... y-form.doc

Profile  

PostPosted: Tue Sep 26, 2017 11:53 pm 
AK ArcRACING Sarajevo

Došlo je vrijeme. Mi smo jedna od posada, vrlo zainteresirana za nastup (posada Kurtović/Krainović, Peugeot 106 N2). Ne želim biti negativan odmah u početku, ali kako se (kao i obično) čuju različite priče, volio bih znati da li će reli zaista biti održan? Da li je konstatacija da je "što se tiče organizacije, već sad dosta stvari spremno" samo floskula ili je stvarno tako? Da li to znači da je "spremno" kao 2015. godine, ili je spremno kao 2016. godine? Meni npr. blagu zebnju izaziva pogled na pravilnik relija, odnosno nabrojana imena u organizaciji, jer na prvi pogled vidim neka imena ljudi za koje sam prilično siguran da nemaju blage veze da su navedeni u tom dokumentu, a kamoli da su uključeni. A ima i onih koji znaju, ali odbijaju da se uključe ne 24 sata, već 24 minute prije starta prvog brzinca, za što znamo da je takođe već pomalo standardna praksa organizatora.

Kako smo ove godine svjedoci vrhuncu nerada kompletnog SAMSBIH (predsjednika, upravnog odbora, sportskog odbora), i gubljenju vremena na putovanja, dogovaranja i nuđenja nadasve pristupačnih trka, u raznim disciplinama, u Bugarskoj, na Madagaskaru, Kajmanskom otočju i ostalim, manje ili više egzotičnim destinacijama, a istovremeno otaljavanja čak i onih jednostavnih poslova, kao što je objava rezultata (zbirni rezultati objavljeni 7. juna, pa onda tek 5. septembra 2017. godine, dakle nakon 3 mjeseca pauze, a i tada npr. bez rezultata za BT Cazin, iako je u trenutku te druge objave prošlo 30 dana od završetka te trke!?) prilično sam zabrinut za sudbinu 11. Rally Jahorina. Kako pripreme za nastup, iako amaterski, traže nemalu količinu vremena i novca, volio bih da neko upućen, sa koliko-toliko sigurnosti, kaže dal' da "upiremo" ili ne!

Unaprijed hvala na odgovoru!

Profile  

PostPosted: Wed Sep 27, 2017 11:45 pm 
AK ArcRACING Sarajevo

Danas sam informisan, mimo foruma i neformalnim kanalima, da pripreme teku dobro, prijave već pristižu, pa smatram da sam dobio odgovarajući odgovor na moje pomalo provokativno, ali u dobroj namjeri postavljeno pitanje. Mi se kao posada pripremamo i već na ovaj način prijavljujemo za učešće na 11. Rally Jahorina, a naravno službena prijava ide uobičajenim kanalima.

Pridružujem se Rijadovom pozivu "svim domaćim vozačima" na ovaj nama poseban reli i na atraktivne, pomalo teške, ali garantovano zabavne brzince.

Vidimo se aBd na startu relija! :D

Profile  

PostPosted: Thu Sep 28, 2017 11:06 pm 

Satnica relija. Mislim da ne treba ništa objašnjavati,sve je jasno napisano :)

Image

Profile  

PostPosted: Sat Sep 30, 2017 2:01 pm 

Lista predprijavljenih...

Image

Last edited by RBracing98 on Mon Oct 02, 2017 5:45 pm, edited 1 time in total.

Profile  

PostPosted: Sun Oct 01, 2017 1:51 pm 
AK Spin Sarajevo

Sta znaci lista predprijava i ko je ovo pravio ?
Ja se npr. nisam predprijavio pa sam iskreno iznenadjen otkud ja na spisku ?

Profile  

PostPosted: Sun Oct 01, 2017 3:38 pm 

Lista predprijavljenih je lista posada koje bi potencijalno mogle nastupiti. Gledaju se posade koje su nastupale na zadnjem izdanju relija i dodaju se one koje su najavile svoj nastup. Npr.nemoguće je svrstati Hotu na listu jer auto nije spreman,ali ostali vozači koji su ranije vozili i postoje realni uslovi da ponovo voze su upisani na listu. Naravno,moguća su odstupanja od zvanične liste prijavljenih,ali zato ovo i jeste lista predprijavljenih. Nadam se da je sada stvar jasnija...

Profile  

PostPosted: Sun Oct 01, 2017 6:31 pm 
AK Spin Sarajevo

Ok, ali onda to nije lista predprijavljenih, nego lista pretpostavki, nagadjanja ili lista mokrih snova organizatora.
Necu da zakeram, nego gledam po sebi - ako se nisam
prijavio, a na spisku sam, onda je kompletan spisak lazan.
Ovakav lazni i neozbiljni marketing proizvodi kontraefekat za reli i za samog organizatora, ali to nije tema svakako...

Profile  

PostPosted: Sun Oct 01, 2017 8:53 pm 

Cijenjeni kolega,mislim da reli ne treba da trpi zbog našeg privatnog sukoba. Ovo nisu mokri snovi organizatora. Eto ako maknemo tebe,opet imamo 19 posada koje su najavile svoj dolazak. Da li lično u direktnom razgovoru ili putem poruka na fb,viberu i sl. je manje bitno. Spisak nije lažan. Lično sam razgovarao s većinom posada i svi koji su tu su najavili dolazak. Neki nisu stavljeni jer smo još u procesu dogovora. Ako me sjećanje dobro služi,ti si uvijek zagovarao ideju druženja i masovnosti domaćih takmičenja. Ne vidim u čemu je problem onda i čemu ova negativnost? Ti dođi da se svi fino družimo tog 14./15.10.2017. Ako je najveći problem to što ja radim ovo i što sam poprilično uključen u samu organizaciju relija,e tu već ne znam šta raditi. Ja namjeravam još dugo ovo da radim,još ako me zdravlje posluži i riješim ovaj belaj... Još ću ja i tvog nasljednika dočekati na stazi ;) Razmisli malo o svemu,da li je vrijedno naduravanja i inaćenja...

Profile  

PostPosted: Sun Oct 01, 2017 11:11 pm 
AK Spin Sarajevo

Pa dijete drago, o kojem sukobu sa mnom ti pricas ?
Prije ce biti da si preskocio jednu bitnu odgojnu lekciju - postovanje starijih.
Vidi, bio sam jasan, ne bih dalje.
Mene skinite sa spiska i neka tako ostane dok ne dobijete prijavu.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 35 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]